وال مارت Walmart: تصمیم گیری های سریع تر با تحلیل رفتاری افراد

گروه Global People Analytics وال مارت، یک بخشی از منابع انسانی، پایه و اساس تصمیم گیری های مبتنی بر داده ها و استراتژی های منابع انسانی جهانی را ارائه می دهد. در این ویدئو، آدریان گو، مدیر تیم سنجش (در Global People Analytics)، بیان می کند که چگونه این تیم در نرم افزار tableau، از داستان سرایی داده ها برای افزایش درک استفاده می کند. در نتیجه، Global People Analytics، یک سازمان با اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری های بهتر و سریع تر فراهم می کند.

 

تیم Global People Analytics وال مارت، یک بخش از منابع انسانی (HR)، برای رهبران و مالکین پروژه در سراسر جهان، نتایج تحلیل و روانکاوی افراد را فراهم می کند.

 

واکنش مدیران اجرایی به نرم افزار tableau چگونه بوده است؟

آدریان گو، مدیر Global People Analytics: مدیران واقعا از روشی که ما قادر به استفاده از نرم افزار tableau برای ارائه داشبورد های بیشتری از داده ها بر خلاف دیتا شیت ها واکسل هستیم، لذت می برند و من فکر می کنم که یکی از مزیت های اصلی استفاده از نرم افزار tableau در این مقطع این است که شما قادر به وارد کردن کمی خلاقیت و سلیقه بیشتر در ارائه های خود هستید و مردم نیز کمی بیشتر تمایل به دریافت آن دارند.

فرآیند تصمیم گیری شما چگونه تغییر کرده است؟

آدریان: یکی از راه هایی که ما قادر به استفاده از نرم افزار tableau برای تصمیم گیری های داده محور بیشتری بوده ایم، داشتن ارتباط سریع با مدیر است، به این صورت که او نزد ما آمده و می گوید، « من یک مشکل دارم. می دانم که شما داده ها را در اختیار دارید. نیم ساعت با من باشید تا آنرا بررسی کنیم.»

ما می توانیم داده ها را به دفتر برده و تحلیل هایی را از آنها بیرون بکشیم که ممکن است به درستی موارد مختلف را برجسته کرده و یا چیزهایی را در داخل داده ها کشف کند که واقعا در ارتباط با آن مشکل باشند.

شما بینش های خود را چطور به اشتراک می گذارید؟

آدریان: ما داشبوردهایی را برای بسیاری از مردم در سراسر سازمان می سازیم. در اکثر قسمت ها، بخش رهبری مشتری ما بوده، اما ما همچنین داشبوردهایی را برای افرادی که به نوعی جزء صاحبان پروژه محسوب می شوند و روز به روز به دنبال نوآوری هستند، می سازیم.

شما چگونه موافقت خرید نرم افزار tableau را برای اجرای آن در کل  سازمان از مدیریت بدست آوردید.

آدریان: یکی از راه هایی که ما می توانستیم موافقت خرید مدیریت را برای خرید نرم افزار tableau بدست آوریم، نشان دادن سرعت تحلیل در زمان واقعی بود. به جای آنکه بگوییم 'چند دقیقه به ما مهلت دهید، می گویم، چند لحظه اجازه دهید تا من آن تحلیل ها را به سرعت در می آوردم.'

زمانی که شما می توانید در چنین زمان کوتاهی آن را تولید کنید، بسیار ارزشمند است، اکثر مواقع هنوز هم رهبری متعجب است که چگونه با این سرعت می توانیم، همزمان تصویر سازی از داده ها را نیز انجام دهیم.

من می گویم احتمالا نمونه های مختلفی وجود داشته که در آنها با دیدن اینکه ما چقدر از نرم افزار tableau در تمام گزارش ها، داشبوردها و ابزارهای سلف سرویس مختلف استفاده می کنیم، واقعا بر نظر مدیریت در مورد خود ابزار تاثیر گذاشته است.

تاثیر نرم افزار tableau چه بوده است؟

آدریان: روشی که مردم در فروشگاه های وال مارت با نرم افزار tableau تحت تاثیر قرار می گیرند واقعا نوآورانه اجرا می شود و با استفاده از نرم افزار tableau سنجیده می شود.

ما واقعا می توانیم بر خلاف دیدگاه های استاتیک بیشتر و درازمدت تر، داستان های بیشتری در مورد داده ها بگوییم که واقعا به درک مدیریت در مورد استراتژی پشت این نوآوری کمک می کند.

ممکن است یک نمونه از داشبوردهای نرم افزار tableau خود را برای ما توضیح دهید؟

آدریان: یکی از داشبوردهایی که ما در سال گذشته ایجاد کردیم، موردی بود که واقعا به فرهنگ تمام کشورهای مختلفی که وال مارت در آنها حضور داشت، نگاه می کرد.

روشی که ما آن را ایجاد کردیم بسیار ساده بود و در اصل یک کار بسیار سریع بود. چیزی بود که در یک جدول زمانی بسیار کوتاه مورد نیاز بود.

با کنار هم قرار دادن داده ها و گذاشتن آن بر روی نرم افزار tableau ، ما قادر بودیم که تنها با قرار دادن نقشه، داده های مربوط به ابعاد فرهنگی را بیرون کشیده و همه این ابعاد فرهنگی مختلف ظرف یک روز آنجا بودند. در واقع جمع آوری داده ها نسبت به تصویرسازی از آنها، زمان بیشتری برد.

آیا نرم افزار tableau روشی را که شما برای تجزیه و تحلیل داده ها در وال مارت استفاده می کنید، تغییر داده است؟

آدریان: نرم افزار tableau برخی از روش هایی را که ما برای ورود اولیه به داده ها استفاده می کنیم، تغییر داده است. من می گویم هنگامی که مشخصا گفته می شود، 'هی، نگاه کن ما چطور وارد این شدیم،' یعنی این کار را بسیار ساده تر در حال حرکت انجام می دهد، بر خلاف اینکه بخواهیم به عقب برگردیم و با اجرای مجدد داده ها با یک یا چند تقسیم بندی مختلف سعی در گفتن یک داستان به آن صورت داشته باشیم.

در مقابل، اگر شما یک دسته کامل از داده ها را در اختیار داشته باشید و آنها را طوری تقسیم کنید که بیشترین معنی و اهمیت را برای شما دارد، ممکن است همین حالت را برای مشتری شما درست در همان نقطه نداشته باشد.

ممکن است در مورد استقرار نرم افزار tableau خود در Global People Analytics صحبت کنید؟

آدریان: این یکی از همان پروژه هایی بود که گفته می شد، «هی، ما باید بریم، ما باید بریم». این یکی از آن پروژه هایی بود که واقعا جدول زمانی کوتاهی داشت و ما نیاز داشتیم در یک چرخش واقعا سریع، بینش لازم را هم به مشتری و هم  به رهبر ارائه دهیم.

کاری که ما می توانستیم انجام دهیم این بود که شروع به ساخت داشبورد با یک روش جامعه گرا کردیم. کل تیم پروژه در اتاق بودند و من شروع کردم به کشیدن داده ها از تمام مجموعه داده های مختلفی که ما کامپایل کرده بودیم و آنها را بر روی صفحه نمایش قرار دادم.

شما این کار را در همان اتاقی که آنها سوالات را می پرسیدند انجام دادید؟

آدریان: ما می توانستیم بینش های کلیدی که مدیریت واقعا از فهمیدن آنها متعجب می شد را ارائه دهیم. نمی توان گفت که آنها چه هستند، اما زمانی که به نوعی نمودار را کمی برگرداندیم، توانستیم برخی از چیزهایی که قبلا هرگز حتی به ذهن تیم پروژه خطور نکرده بود را برجسته کنیم و داستان همان داده ها را بیان کنیم، اما به روشی کاملا متفاوت و جالب.

استفاده از نرم افزار tableau در وال مارت چگونه رشد کرده است؟

آدریان: یکی از بخش های مورد علاقه من در مورد معرفی نرم افزار tableau زمانی است که به همکاران قدیمی خود مراجعه می کنم و به آنها می گویم، هی، نگاه کنید که من با این ابزار چه کارهایی انجام می دهم و واکنش آنها تقریبا همیشه به این صورت است که، «از کجا می توانم آنرا بدست آوریم؟ چون من واقعا تمایل دارم از آن در کار خود استفاده کنم.»

از سال 2009، یعنی از زمان خرید اولین نسخه نرم افزار tableau ، ما به سرعت از 950 نسخه دسکتاپ در شش ماهه اول به چیزی در حدود 5000 نسخه دسکتاپ در حال حاضر در شرکت رسیده ایم.

 

 

تلفن تماس : 6 8 7 4 9 9 2 2 1 9 0   (8 9+)

ساعت تماس: 9 الی 18

i n f o @ b i s c h o o l . i r

B I s c h o o l . i r

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت ، متعلق به مدرسه هوش تجاری می باشد.