Tesco تسکو فروش خود را با داده های زنجیره تامین در نرم افزار هوش تجاری tableau افزایش می دهد

شرکت تسکو tesco، یک خرده فروش با اصلیت بریتانیایی، تیمی شامل بیش از 530000 نفر را در 12 کشور جهان تشکیل داده است. این شرکت، سومین سوپر مارکت بزرگ در جهان است که در هر هفته بیش از 75 میلیون خریدار به فروشگاه های آن رجوع می کنند

 

 شما به تجزیه و تحلیل توسعه زنجیره تامین در تسکو tesco -یکی از بزرگترین خرده فروشان در جهان کمک می کنید. در مورد دامنه داده هایی که شما با آنها سر و کار دارید، برای ما صحبت کنید.

آدام یومن Adam Yeoman ، تحلیلگر ارشد توسعه زنجیره تامین تسکو: ما بیش از 3000 فروشگاه در بریتانیا داریم و یک فروشگاه متوسط بیش از 15000 محصول دارد. بنابراین میزان عظیمی از داده ها وجود دارد که بتوان همه آنها را با هم مشاهده کرد.

ما از یک انبار داده Teradata برای نگهداری اکثر داده های خود استفاده می کنیم که ظرفیتی معادل با 100 ترابایت دارد. بر روی آن داده های پنج سال فروش، ضایعات و محصولات را در سطح فروشگاه نگهداری می کنیم. ما تنها تابلو را به طور مستقیم به Teradata متصل کرده ایم و واقعا بخوبی عمل می کند.

چگونه تابلو به شما کمک می کند تا موثرتر باشید؟

آدام: با نمایش بصری هوشمندانه داده ها توسط نرم افزار tableau شما به سرعت می توانید نواحی  و یا روندهایی که می توانند به راحتی بهبود یابند را مشخص کنید. در حال حاضر وقتی که ما می خواهیم ایده های خود را با یکدیگر تبادل کنیم، با نمایش بصری آنها خیلی سریع تر و راحت تر به جای استفاده از جداول و اعداد، این کار را انجام می دهیم.

من فکر می کنم به طور خاص، خرده فروشی خود را به خوبی در اختیار داده نمایی قرار داده است، چرا که بسیاری از روندهایی که مشاهده می کنیم در مناطق مختلف در سراسر کشور متفاوت هستند. در واقع یک روز گرم در اسکاتلند مشابه با یک روز گرم در ساحل جنوبی نیست و بنابراین بسته به اینکه فروشگاه در چه مکانی قرار دارد، موارد کاملا متفاوتی اتفاق می افتد و نرم افزار tableau به ما امکان دیدن آنها را می دهد.

شما چطور از آن اطلاعات استفاده می کنید؟

آدام: ما سعی می کنیم تجربه مشتری را با بهبود قابلیت دسترسی و یا کیفیت محصولاتی که در فروشگاه خریداری می کنند با توجه کردن به زنجیره تامین end-to-end  از مرحله رساندن محصولات از طرف تامین کننده به فروشگاه ها افزایش دهیم.

می توانید یک مثال برای ما بزنید؟

آدام: ما برای پیش بینی اثرات آب و هوا در فروش، یک مدل آب و هوایی تولید کردیم و نتایج واقعا خوبی در پیش بینی وقوع یک رویداد که ما آن را «آخر هفته گرم» نامیدیم، بدست آوردیم، زمانی که هوا خوب می شود و همه تصمیم می گیرند در این آخر هفته خاص باربیکیو داشته باشند.

بنابراین ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که برای آن آخر هفته، همه مواد غذایی مربوط به کباب و سالاد به موقع در فروشگاه ها موجود باشند و از آخر هفته گرم قبلی می دانستیم که برخی از فروشگاه ها را می توانیم توسعه دهیم و قابلیت دسترسی بهتری در اختیار مشتریان قرار دهیم. ما  داده ها را وارد نرم افزار tableau می کنیم و فقط بر روی یک نقشه نمایش می دهیم، شما فورا متوجه می شوید که، «آه، اینها فروشگاه هایی هستند که در آنها ما نیاز به انجام کار بهتری داریم.»

شنیدن این موارد بسیار خوشایند است. آیا متوجه شده اید که کاربران کسب و کار و یا توسعه دهندگان بیشتری در حال کار با نرم افزار tableau باشند؟

آدام: نرم افزار tableau دارای پتانسیل بسیار زیادی در تسکو می باشد، چرا که برخی از تیم ها، کارشناسی که قادر به نوشتن کدهای  SQL باشد، در اختیار ندارند و نرم افزار tableau واقعا می تواند داده ها را برای آنها باز کند.

در مورد شما چطور؟ اکنون که نرم افزار tableau را در اختیار دارید چه تفاوت هایی می بینید؟

آدام: من متوجه شدم که نرم افزار tableau برای انجام تجزیه و تحلیل، بسیار سریع تر و لذت بخش تر است. من از دستکاری و تغییر داده ها به فرمتی خاص، خلاص شده ام و بدیهی است که توانایی مشاهده روندها به راحتی باdrag and drop  (کشیدن و رها کردن) یک مزیت بزرگ است.

 

 

تلفن تماس : 6 8 7 4 9 9 2 2 1 9 0   (8 9+)

ساعت تماس: 9 الی 18

i n f o @ b i s c h o o l . i r

B I s c h o o l . i r

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت ، متعلق به مدرسه هوش تجاری می باشد.