• شنبه تا پنج شنبه09:00 - 17:00
  • 0912-2994786 , 021-47627001
  • info (at) bischool.ir

 logo--color-black32px مدرسه هوش تجاری - تبلو tableau

تبلو چیست

تبلو

 نرم افزار تبلو  Tableau یک پلت فرم تجزیه و تحلیل بصری visual analytics است که نحوه استفاده از داده ها را برای حل مشکلات تغییر می دهد و به افراد و سازمانها این امکان را می دهد که از داده های خود بیشترین استفاده را ببرند.

نرم افزار تبلو  Tableau به افراد و سازمان ها کمک می کند تا بیشتر بر داده ها تمرکز کنند و به عنوان انتخاب برتر بازار برای نرم افزار هوش تجاری مدرن ، پلت فرم تجزیه و تحلیل تبلو کاوش و مدیریت داده ها را برای مردم آسان تر می کند.

همه کارهایی که تبلو انجام می دهد بر اساس مأموریت آن برای کمک به مردم در مشاهده و درک داده ها است ، به همین دلیل محصولات تبلو طوری طراحی شده اند که کاربر را در اولویت قرار دهند - خواه تحلیلگر ، دانشمند داده ، دانش آموز ، معلم ، مدیر اجرایی یا کاربر تجاری باشند. از ارتباط از طریق همکاری، Tableau قدرتمندترین ، امن ترین و انعطاف پذیرترین پلت فرم تجزیه و تحلیل است.

Tableau در سال 2003 در نتیجه یک پروژه علوم رایانه در دانشگاه استنفورد تأسیس شد که هدف آن بهبود جریان تجزیه و تحلیل و دسترسی بیشتر داده ها به مردم از طریق تجسم بود. کریس استولته ، پت هنراهان و کریستین شابوت ، بنیانگذاران فن آوری اصلی Tableau ، VizQL را توسعه داده و ثبت کردند که بصورت تصویری داده ها را با ترجمه عملیات کشیدن و رها کردن drag-and-drop به پرسش های داده از طریق یک رابط بصری بیان می کند. از زمان تأسیس ما ، ما به طور مداوم در تحقیق و توسعه با سرعتی بی نظیر سرمایه گذاری کرده ایم و راه حل هایی را برای کمک به هر کسی که با داده ها کار می کند برای دستیابی سریعتر به پاسخ ها و کشف بینش های پیش بینی نشده ، توسعه داده ایم.

این شامل یادگیری ماشین ، آمار ، زبان طبیعی و آماده سازی داده های هوشمند برای افزایش خلاقیت انسان در تجزیه و تحلیل می شود. Tableau در سال 2019 توسط Salesforce خریداری شد و ماموریت تبلو یکسان است: کمک به مردم برای مشاهده و درک داده های خود. امروزه ، سازمانها در همه جا-از سازمانهای غیر انتفاعی گرفته تا شرکتهای جهانی و در همه صنایع و بخشها-با استفاده از Tableau به مردم خود این توانایی را می دهند که با داده ها تغییر ایجاد کنند.

Tableau helps people drive change with data

پلتفرم تبلو شامل سه نرم افزار اصلی می باشد: تبلو پرپ Tableau Prep، تبلو دسکتاپ Tableau Desktop و تبلو سرور Tableau Server

نرم افزار تبلو پرپ با هدف تجمیع و پاکسازی داده ها ETL توسعه داده شده است بطوریکه کاربران بدون نیاز به دانش فنی IT می توانند داده های خود را مدیریت نمایند.

نرم افزار تبلو دسکتاپ با هدف تحلیل و ساخت داشبوردهای مدیریتی طراحی شده است و کاربران می توانند با استفاده از انواع تحلیل های مختلف، بینش کافی از داده های خود را کسب نمایند.

نرم افزار تبلو سرور با هدف به اشتراک گذاری و Self-Service BI راه اندازی شده است تا کاربران بتوانند به سرعت داشبوردهای خود را با دیکران به اشتراک گذارند و انها نیز در صورت نیاز بتوانند  در محیط وب داشبوردهای خود را ویرایش یا توسعه دهند.

کلیه فرایندهای فوق از تجمیع داده ها تا به اشتراک گذاری انها با دیگران با حداقل دانش و با سرعت بالا بهمراه انواع تحلیل های بصری انجام خواهد شد به گونه ایی که شما را از انجام کارهای تکراری و بیهوه بی نیاز می کند. فقط کافیست یکبار آن را نصب و تجربه کنید!